Menu
Kilka zasad współpracy - visual image

Kilka zasad współpracy

Projektowanie i budowa strony www.

ETAP I – Przed rozpoczęciem prac projektowych wymagane jest spotkanie lub rozmowa telefoniczna w celu uzgodnienia szczegółów. Staramy się uzyskać od klienta jak najwięcej informacji na temat branży w jakiej działa oraz okreslić jego preferencje (przykłady stron internetowych). Uzyskane informacje pozwalają nam zorientować się, co podoba się klientowi oraz pod jakim kątem merytorycznym i graficznym projektować stronę. Dodatkowo ustalamy rodzaj zakładek np. strona główna, oferta, o firmie, galeria, kontakt, itd.

ETAP II – Przygotowujemy projekty graficzne strony głównej. Następnie są one wysyłane do klienta w celu weryfikacji i zatwierdzenia grafiki. Na tym etapie nanosimy zmiany do momentu zatwierdzenia wyglądu przez klienta. Po wybraniu szaty graficznej projektujemy wszystkie podstrony serwisu w ustalonej kolorystyce i stylu graficznym. Po zatwierdzeniu wszystkich projektów podstron przechodzimy do następnego etapu.

ETAP III – Rozpoczynamy budowę działającej strony w tzw. wersji "klikalnej". Jest to strona w szablonach HTML. Na tym etapie klient może zobaczyć, jak cała strona wygląda w przeglądarce oraz sprawdzić jej działanie. Na tym etapie również sugerujemy klientowi wnikliwe zapoznanie się z projektem i dokonanie ewentualnych zmian i poprawek. Po zatwierdzeniu szablonu HTML, pracę przejmuje programista PHP, który ma na celu napisanie kodu CMS do strony tak, by klient mógł sam zarządzać treścią.

ETAP IV – Na tym etapie do pracy przystępuje programista. Tworzy on cały system CMS, czyli narzędzie do edytowania treści strony. Po ukończeniu prac programistycznych strona jest umieszczana na serwerach wskazanych przez klienta. Zlecenie jest zamykane wystawieniem faktury przelewowej z płatnością 7 dni.

Niejednokrotnie zdarza się, że niektóre firmy nie życzą, by umieszczać na wykonanej stronie www informacji, kto jest jej wykonawcą. W pełni to rozumiemy i szanujemy, jednak jest to dla nas utrata formy reklamowania się. W takim przypadku jesteśmy zmuszeni do podniesienia ceny o 30 % kwoty całego projektu.

UWAGA !!! - W przypadku kiedy nie dochodzi do finalizacji projektu, a zostały poczynione kroki rozpisania strony "specyfikacja i pomysł działania" z racji tego, że klient nie miał pomysłu, jak przygotować swój serwis lub nie znał mechanizmu działania strony, jest to traktowane jako usługa doradztwa, w związku z czym naliczana jest kwota w wysokości 20% wycenionego projektu. W przeciwnym razie zgodnie z prawem autorskim i osobistym, specyfikacja należy do twórcy pomysłu i zabrania się wykorzystywać go w dalszych etapach. Innymi słowy zabrania się pod karą grzywny ujawinanie specyfikacji osobom trzecim (innej agencji kreatywnej, twórcy strony www itp.).

 

Przygotowanie animacji / spaceru wirtualnego po mieszkaniu.

Obiekt jest budowany w skali 1:1 na podstawie planów architektonicznych lub zdjęć dostarczonych przez klienta.
Na pierwszym spotkaniu klient musi poinformować, czy spacer ma obejmować tylko pomieszczenie czy też spacer z wyjściem na balkony, tarasy itp. Od klienta wymagana jest również informacja na temat nietypowych elementów i rozwiązań w pomieszczeniach (ściany, podłogi, okna, parapety, grzejniki, itp.).

Na tej podstawie przedstawiana jest oferta cenowa oraz czas wykonania zlecenia.

ETAP I – Wykonujemy model zgodnie z wymaganiami klienta i wysyłamy do zatwierdzenia tak zwany "prerender" spaceru. Ma to na celu pokazać szybkość oraz kąt widzenia animowanej kamery.

ETAP II – Po zatwierdzeniu przez klienta etapu I wykonujemy właściwy "render" animacji. Następnie wyrenderowane sceny (24 klatki na sekundę animacji) są przygotowywane do złożenia całej prezentacji.

ETAP III – Końcowy. Animacja jest wysyłana do klienta lub umieszczana na stronie internetowej wskazanej wcześniej.

 

Przygotowanie wizualizacji 3D.

Prace rozpoczynamy od ustalenia wszystkich szczegółów dotyczących modelowania i wizualizacji. Model 3D jest wykonywany na podstawie planów architektonicznych lub na podstawie zdjęć z dokładnymi wymiarami pomieszczeń i obiektów.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i profesjonalnie. Staramy się maksymalnie uprościć współpracę.

Proces tworzenia składa się z kilku etapów:
ETAP I - Przedstawienie oczekiwań klienta względem wizualizacji.
ETAP II - Wycena wizualizacji na podstawie przesłanych szkiców, rysunków technicznych, materiałów.
ETAP III - Potwierdzenie zamówienia.
ETAP IV - Praca nad wizualizacją – modelowanie obiektu, nakładanie tekstur, próbne "rendery".
ETAP V - Wysłanie próbnego "renderu" do poprawek.
ETAP VI - Po naniesieniu poprawek i akceptacji, przygotowujemy finalną wizualizację w zamówionej rozdzielczości.

Grafika 3D | Animacje 3D | Projektowanie graficzne